Zamknij komunikat |X|

Informacja: Strona Domu Reklekcyjnego Emaus, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - więcej na ten temat >>
Dom Rekolekcyjny Emaus - strona główna
Baner
 • Powitanie
 • Dom
  • Historia
  • Diakonia domu
  • Zdjecia domu
 • Informacje dla gości
 • Cennik
 • Kontakt
 • Dojazd

Świadectwa

Wprowadź datę rozpoczęcia rekolekcji (orientacyjnie):

  

2012-02-09

O tym, jak przemówił do mnie Bóg

Czytałam Pismo Święte tylko w Księgach, które lubiłam, które mi odpowiadały ( psalmy –oczywiście wybrane, ewangelie, księgi mądrościowe) szukając co Pan Bóg chce mi przez nie powiedzieć. Zawsze według schematu: fragment - odniesienie do mnie .

więcej »

2010-02-07

Świadectwo 10%

Zaczęliśmy regularnie oddawać 10% wszystkich wpływów. Cele które mogliśmy wspierać same się pojawiały. Oddaliśmy nawet 10% oszczędności, które gromadziliśmy z nadzieją zdobycia własnego mieszkania.

więcej »

2010-01-01

ŚWIADECTWO KASI

Moi rodzice się rozwiedli jak miałam 6 lat. Tata przez bardzo długi okres mojego życia nie miał ze mną kontaktu. Myślałam - jeśli tata mnie nie kocha to co tam dopiero „ten niby Bóg, którego nie widać nie słychać, który jest tak daleko”.

więcej »

2009-11-15

Moja dusza została uleczona.

Zanim przyjechaliśmy na rekolekcje do Koniakowa często miewałam takie jakby spadki dobrego nastroju. Nie była to depresja, ale takie bardzo melancholijne załamania nastroju. Najprawdopodobniej, jak ja uważam, było to spowodowane urodzeniem dzieci i zostaniu wraz z nimi w domu, przez co zostałam uznana przez znajomych za staroświecką i nie rozwijającą się.

więcej »

2009-11-15

Asia Wacławczyk

Często miewałam takie jakby spadki  dobrego nastroju, nie była to depresja, ale takie bardzo melancholijne załamania nastroju. Najprawdopodobniej,  jak ja uważam, było to spowodowane urodzeniem dzieci i zostaniu wraz z nimi w domu...

więcej »

2009-05-24

Marek Makowski

Na dzień dzisiejszy jem wszystko! Cieszymy się każdym kolejnym dniem. Nawet nie wiecie, jak po tylu latach może smakować pomidor! Panie, dziękuję Ci za smak pomidora :-)

więcej »

2009-05-03

Wiesława Baszak

Byłam na przyjęciu u Boga Ojca (to moje słowa), była tam wspaniała rodzina, gdzie nikt się nie kłócił, nie słyszałam, żeby ktoś z rodziców mówił podniesionym głosem do dzieci, a było ich dużo…

więcej »

2009-02-17

Jola i Andrzej Kucharscy 2009-02-17

chcielibyśmy jednak złożyć świadectwo będące efektem działania Ducha Świętego wobec pewnej rodziny z Radomska, nie będącej na tych rekolekcjach... 

więcej »

2009-02-10

Proroczy sen

Wywodzę się z rodziny, w której wiara traktowana była tradycyjnie. Rodzice twierdzili, ż życie to życie, a wiara to wiara… i bardzo dobrze wychodziło im nie mieszanie tych dwóch sfer. Są bardzo niezgodnym małżeństwem, nie umieli ze sobą nigdy rozmawiać, pracować, odpoczywać, w ogóle przebywać, bo bycie razem kończyło się sprzeczkami i wojnami. Przekazywali nam dzieciom (mam troje rodzeństwa) bardzo zły model małżeństwa. Od młodych lat żyłam w przekonaniu, że ja na pewno nie wyjdę za mąż, bo dziękuję za takie życie we dwoje. Byłam zrażona i uprzedzona.

więcej »

2009-02-10

Bombardowanie Bogiem

Wychowałem się w rodzinie, która daleko była od Kościoła. Modlitwy uczyła mnie prababcia. Na religię uczęszczałem tylko w II klasie i wówczas po raz pierwszy przyjąłem Pana Jezusa do swego serca. Później rzadko korzystałem z sakramentów i kiedy w wieku 18 lat przystąpiłem do sakramentu pokuty to nastąpił w moim życiu długi okres, kiedy całkowicie zaniechałem spowiedzi, rzadko chodziłem do kościoła, nawet w wielkie święta.

więcej »

2009-02-10

Traciłam przytomność

Od kilku lat zdarzały mi się dziwne przypadłości. Bez konkretnej przyczyny, najbardziej nieoczekiwanym momencie traciłam przytomność. Próbowałam ten stan zdiagnozować, lecz mimo specjalistycznych badań nie udało znaleźć się przyczyny tych zaburzeń.

więcej »

2009-02-10

W naszym małżeństwie działo się źle

Często zastanawiam się jak wyglądałoby moje życie duchowe, gdybym nie znalazła się wraz z moim mężem w Domowym Kościele. Z perspektywy przeżytych lat mogę stwierdzić, że moja droga do Boga była dość kręta. W dzieciństwie moi rodzice przekazali mi wiarę w sposób dość ogólnikowy, bardziej oparty na tradycji niż prawdziwym przeżywaniu Boga.

więcej »

2009-02-10

Żona - największy i najtrudniejszy dar

Z perspektywy czasu muszę przyznać, iż Bóg poprzez innych ludzi zawsze był przy mnie. Zacząłem spotykać Go na pielgrzymkowych szlakach do Częstochowy - najpierw krótkich, później długich 10-cio dniowych. Tam zobaczyłem życie wiary i otrzymałem światło Ducha Św., który pokazał Boga żywego i radosnego.

więcej »

2009-02-10

Książę z Bajki

Był to początek mojej pracy katechetycznej. Byłam wdzięczna Bogu za powołanie, czułam się wyróżniona. Pan Jezus był u mnie na pierwszym miejscu. I nagle zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Był to „książę z bajki ”- wyśniony, wymarzony. Dla niego zostawiłam chłopaka, z którym planowaliśmy małżeństwo.

więcej »

2009-02-10

Wychowałem się w rodzinie świadków Jehowych

„Chce powiedzieć wszystkim, Jezus zbawił mnie” to słowa jednej z pieśni. Tak się stało w moim życiu i chcę to opowiedzieć.

więcej »

2009-02-02

Asia i Andrzej z Gdyni

Trzy lata temu we wrześniu postanowiliśmy się udać do kliniki leczenia niepłodności mieszczącej się w Gdańsku, która w swojej bogatej ofercie miała również metodę In vitro.  

więcej »

2009-01-30

Sławomir i Małgorzata Tomczak 2009-01-30

Od 14 lat jesteśmy małżeństwem. Od początku ślubu chodziliśmy do Kościoła. Dziś wiemy, że Bóg był obecny w naszym życiu, ale nie działał, bo to my działaliśmy po swojemu,

więcej »

2008-09-19

Boża miłość obficie rozlała się w sercach naszych 2008-09-19

Pojechaliśmy trochę zmęczeni, trochę niepewni, przekonani jednak, że to dobra droga. Wróciliśmy przeniknięci potęgą Bożej Miłości, urzeczeni obecnością Tego, przez Którego Dobry Ojciec swoją Miłość okazał najdoskonalej, oddani do końca Chrystusowi - Naszemu Panu i Zbawcy. Wróciliśmy z drżącym ciałem i rozpalonym sercem.

więcej »

Oglądaj nasz kanał na YouTube

W sumie odwiedzin:
Dzisiaj:

Newsletter: