Zamknij komunikat |X|

Informacja: Strona Domu Reklekcyjnego Emaus, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - więcej na ten temat >>
Dom Rekolekcyjny Emaus - strona główna
Baner
 • Powitanie
 • Dom
  • Historia
  • Diakonia domu
  • Zdjecia domu
 • Informacje dla gości
 • Cennik
 • Kontakt
 • Dojazd

Świadectwa

Wprowadź datę rozpoczęcia rekolekcji (orientacyjnie):

  

2016-03-01

FILMOTEKA GODNA UWAGI

Kilka propozycji filmowych, które warto obejrzeć dla duchowego pogłębienia.

Jeśli natkniesz się na podobne pozycje możesz się z nami nimi podzielić.

 

więcej »

2016-03-01

DLA TYCH, CO LUBIĄ CZYTAĆ KSIĄŻKI

Pozycje książkowe, które polecano na naszych rekolekcjach.

Będziemy starali się dodawać kolejne pozycje, po które warto sięgnąć.

 

więcej »

2013-03-03

Narzeczeni

Zebrane odpowiedzi na dwa pytania:

Jakie jest Twoje największe/najważniejsze przeżycie/odkrycie tego czasu?

Co takiego wniosły te rekolekcje w Twoje zrozumienie małżeństwa oraz poznanie siebie nawzajem?

 

więcej »

2012-12-02

Narzeczeni grudzień 2012

Największym odkryciem tego czasu jest świadomość, że wciąż mało wiem o mojej narzeczonej i jest mnóstwo tematów, które musimy razem omówić i pogłębić.

Był to czas, żeby móc porozmawiać o rzeczach, które w jakiś sposób były przez nas odwlekane, albo takie, o których nawet nie pomyślelibyśmy, żeby porozmawiać. W niesamowity sposób również na podstawie świadectw przekazano nam jak piękne może być życie w małżeństwie, nawet po 20, 25 latach po ślubie, o tym jak miłość małżeńska może w nas rosnąć.

więcej »

2012-10-14

Ewangelizacyjne rekolekcje dla małżeństw

Każdemu życzymy przejścia przez „Tunel Miłości”, aby odkryć, że Pan Bóg MNIE/NAS KOCHA i troszczy się – we wszystkich sferach życia - bez względu na jakim „zakręcie” życia się znajdujemy.

 

więcej »

2012-09-23

Weekend dla mężczyzn

To co było bardzo ważne to możliwość spędzenia wspólnego czasu z męską wspólnotą, która ma podobne poglądy i wartości. To co zrobiło na mnie wrażenie to wspólny śpiew i modlitwa. Poczucie wspólnoty dał czas spędzony na świeżym powietrzu w aktywnej formie. Choć trudność przyniósł pierwszy kontakt z ludźmi i otwarcie na Boga, to poczucie wspólnoty sprawiło, że mogłem się otworzyć. Mam trudności w mówieniu o Bogu w sposób naturalny
 i mam nadzieję, że rekolekcje te pomogą mi w tym i dodadzą mi siły i pewności. Ta wspólnota jest dowodem na istnienie Boga. Mężczyźni, którzy się modlą za siebie, żony dzieci robią wrażenie.

więcej »

2012-09-16

Uzależnieni i współuzależnieni

 

Przyjechałam na tego typu rekolekcje po raz pierwszy. Jadąc nie wiedziałam czego się spodziewać, czego oczekiwać, jakich ludzi spotkam. Dzisiaj kiedy to wszystko przeżyłam wiem, że było warto. Te dni nie zostały zmarnowane. Poznałam wspaniałych ludzi, którzy przeżywają ten sam problem co ja. Potrafią o tym rozmawiać, potrafią mówić o tych złych wspomnieniach i o tym, co im w życiu pomogło. Dzięki tym ludziom ja również się otworzyłam. Spróbowałam powiedzieć co czuję, z czym się borykam… 

więcej »

2012-05-20

Narzeczeni

małżeństwo może zostać święte tylko za fakt bycia w małżeństwie. Będziemy do tego zmierzać :)

więcej »

2012-03-16

Maturzyści LO Urszulanki Rybnik

Konferencje były dopasowane do naszego wieku, poruszały nasze problemy. Ponadto były poruszane przykłady z życia oraz świadectwa górali, które zrobiły na mnie niesamowite wrażenie.

więcej »

2012-02-25

Wychowanie dzieci

Rekolekcje uzmysłowiły mi, że podstawą właściwego kształtowania charakteru dzieci i ich relacji do innych jest odpowiednia relacja rodziców między sobą oraz rodziców do Boga. 

więcej »

2012-02-09

O tym, jak przemówił do mnie Bóg

Czytałam Pismo Święte tylko w Księgach, które lubiłam, które mi odpowiadały ( psalmy –oczywiście wybrane, ewangelie, księgi mądrościowe) szukając co Pan Bóg chce mi przez nie powiedzieć. Zawsze według schematu: fragment - odniesienie do mnie .

więcej »

2012-01-28

Akt małżeński

Tu usłyszałam, że seksualność wypływa z serca oraz że ważną i niezwykle cenną jest więź  między małżonkami.

więcej »

2011-12-11

Bądźcie Płodni

Najcenniejsze dla mnie było spotkanie z innymi parami, to, że doświadczaliśmy, że nie jesteśmy sami, że inni mają takie same przeżycia, mogliśmy czerpać od siebie nawzajem. 

więcej »

2011-11-27

Związki niesakramentalne

Pomogły mi przede wszystkim rozmowy z ludźmi w podobnej sytuacji, ale jednak tak bardzo różnej, ich różne podejscie, decyzje, droga duchowa w tej trudnej sytuacji, droga do szukania miejsca w Kościele.

więcej »

2011-11-20

Akt małżeński

Mogłem się przekonać, że można w tak bezpośredni a zarazem piękny sposób mówić o seksualności.

więcej »

2011-10-09

Spowiedź i Małżeństwo

Sakrament pojednania był dla mnie zawsze najtrudniejszym z sakramentów, a tutaj zobaczyłam jaki ma i może mieć wpływ na życie w małżeństwie.

więcej »

2011-09-25

Żony w sepracji i samotne po rozwodzie

Tutaj nikt nie traktuje nikogo z góry i nikt nie czuje się "człowiekiem gorszego gatunku".

więcej »

2011-09-17

Konferencja dla liderów HISTORY MAKERS

Najważniejszym doświadczeniem tego czasu jest przyjęcie tego, że Bóg chce się mną posługiwać dla Swojej chwały w świecie, w mojej rodzinie, pracy, mieście, kraju, Domowym Kościele. Otrzymałam od Niego zapewnienie, że będzie mnie w tym prowadził i wyposażał.

więcej »

2011-09-11

Uzależnieni i Współuzależnieni

Zrozumiałam, że jeżeli chcę pomóc mężowi, nie wolno mi chować głowy w piasek - muszę zabrać się do pracy nad sobą i pomóc mu wyjść z alkoholizmu. Moje mocne postanowienie - to codziennie znaleźć czas na osobistą rozmowę z Bogiem, szczególnie czas milczenia i słuchania co Bóg chce mi powiedzieć, co mam robić.

więcej »

2011-06-18

Rekolekcje dla narzeczonych

Najbardziej pomogła mi szczerość, bezpośredniość i konsekwencja prowadzących. Nie tylko mówią jak powinniśmy żyć, ale udowadniają, że można realizować Boży plan jedności małżeńskiej. Szczególne odkrycie to jaka jest siła i potęga wspólnych rozmów!

 

więcej »

2011-06-05

Duchowość małżeńska

Czas w Emaus był dla mnie czasem szczególnej łaski. Przyjechałem tu z nadzieją odnalezienia naszej wspólnej drogi w małżeństwie po moich niewiernościach.

więcej »

2011-05-15

Narzeczeni maj 2011

Choć rozmawiamy na podobne tematy, tutaj został nadany jakiś jej plan, konkrety, które poszerzyły nasze rozważania, mogliśmy się bardziej zbliżyć. 

więcej »

2011-05-08

Razem jako zespół

- Dla mnie ważne było stwierdzenie, że wygramy jako zespół we dwoje, a nie pojedynczo - każdy z osobna, że mamy na nowo odkrywać swoje DOBRE cechy i dążyć do jedności, wspierać się.

więcej »

2011-05-03

Rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw

Bardzo sie cieszę, że tu przyjechaliśmy. Spędziliśmy czas ze sobą mając poczucie, że Bóg jest z nami obecny. Nauczyłem się na nowo rozmawiać z żoną, a przede wszystkim z Bogiem. Myślę, że Bóg otworzył tu moje usta, zniszczył blokady.

 

więcej »

2011-04-17

Trudne rozstanie

Mogłem podzielić się swoimi przeżyciami i ulgę przyniosły mi wskazówki jak spoglądać na Boga, jak spoglądać na życie, szukać Boga jako daru życia. Powiązane były tematy psychologiczne z religijnymi.

więcej »

2011-04-10

Agnieszka i Michał

Prowadziliśmy własne kalkulacje kiedy można cieszyć się swoją bliskością. Co sprowadzało się do tego, że współżycie w naszym małżeństwie było dość rzadkie.

więcej »

2011-04-10

Justyna i Grzegorz

Pojechaliśmy na warsztaty NPR w wyniku dialogu, na którym stwierdziliśmy, że odświeżenie wiadomości po 17-stu latach (staż małżeński) bardzo się nam przyda.

więcej »

2011-04-03

Żony w sepracji i samotne po rozwodzie

Zobaczyłam inne kobiety w sytuacji podobnej do mojej. Utwierdziłam się w przekonaniu, że mam nadal być wierna przysiędze małżeńskiej...

więcej »

2011-03-06

Narzeczeni

Żaden z poruszanych tematów nie jest prosty dzięki możliwości porozmawiania w parach mogliśmy rozpocząć lub kontynuować ten dialog. Łatwiej rozmawiać w otoczeniu innych narzeczonych, tak jak my borykają się z podobnymi pytaniami i dobrze poznać ich opinię.

więcej »

2011-02-18

Wychowanie dzieci

Uświadomiliśmy sobie, że nie tylko my mamy problem z wychowywaniem. Ważne było świadectwo osób z niepełnosprawnym dzieckiem

więcej »

2011-02-12

Wychowywanie budowaniem miłości

na tych rekolekcjach odnalazłam sens w wychowywaniu dzieci. Zrozumiałam, że to jest ciężka i żmudna praca, ale jeśli jest konsekwentnie prowadzona to przyniesie zamierzone efekty. Nigdy nie jest za późno na pracę nad sobą, swoimi emocjami i nad dziećmi. 

więcej »

2011-02-04

Akt małżeński

Odkrywam na nowo, że Bóg jest obecny w akcie małżeńskim. Akt kojarzył mi się z obowiązkiem, niechętnie go odbywałam. Świadomość, że to "kanał łaski" od Boga zmienia moje podejście do seksu. 

więcej »

2011-01-02

Noworoczna Oaza Modlitwy 2010/11

Te rekolekcje całkowicie zmieniły moje myślenie o Domowym Kościele. Przewartościowały, włączyły moją dotychczasową formację w Ruch Światło-Życie jako całość. 

więcej »

2010-12-05

Bądźcie płodni - Jak żyć z darem płodności i cierpieniem niepłodności?

Przekonałem się, że nie mogę dusić problemu naszej bezpłodności w sobie, tylko w naszym małżeństwie, ale trzeba wyjść z tym problemem do ludzi. Tutaj właśnie spotkałem takich ludzi mającyh te same problemy. (...) Dziękuję mojej żonie, że przekonała mnie do tych rekolekcji. Tutaj zrozumiałem, że sprawę poczęcia naszego dziecka trzeba powierzyć Bogu, zdać się na Jego wolę. I tak właśnie uczyniliśmy.

więcej »

2010-12-05

Narzeczeni grudzień 2010

Nigdy wcześniej nie uczestniczyłam w żadnych rekolekcjach, było to dla mnie nowe doświadczenie, jadąc na te rekolekcje zastanawiałam się czy będę tu pasować..., ale jestem 

więcej »

2010-11-28

Związki Niesakramentalne

więcej »

2010-11-18

Maturzyści IV LO Rybnik gr. 2

Najbardziej podobał mi się śpiew przeplatany modlitwami, fajne towarzystwo i ksiądz. Cieszę się, że mogłem skorzystać z sakramentu pokuty.

więcej »

2010-11-16

Maturzyści IV LO Rybnik

Podobało mi się traktowanie nas jak normalnych ludzi, a nie jak pielgrzymów żyjących samą modlitwą.

więcej »

2010-11-14

Komunikacja Małżeńśka - Obdarowani

Zbliżyliśmy się z mężem do siebie nawzajem, odkryłam na nowo, że mój mąż jest największym darem; w moim sercu zrodziło się dziękczynienie za moje małżeństwo.

więcej »

2010-11-07

Narzeczeni

Moje największe przeżycie to temat duchowego aspektu aktu małżeńskiego. Jest to dla mnie zupełnie nowa perspektywa, która zmienia sposób patrzenia na tę sferę.

więcej »

2010-10-17

Rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw

Dawno nie spędziłem tyle czasu ze swoją małżonką. Rekolekcje te dały nam okazję do wspólnego przeżywania wiary. Rekolekcje te, to mój pierwszy krok w zrozumieniu czym jest wiara.To moja żona namówiła mnie na przyjazd tutaj i nie żałuję tego. Chcę odmienić moje życie, bo zrozumiałem, że warto

więcej »

2010-10-03

Ewangelizacyjne dla małżeństw 01-03.10.2010

„Poprzez te rekolekcje, mimo długiego stażu małżeńskiego, odkryłam jak wielką łaską mnie Pan obdarzył dając mi takiego a nie innego męża.”

więcej »

2010-09-26

Żony w sepracji i samotne po rozwodzie 24-26.09.2010

- "Poznałam kobiety, które są w podobnej sytuacji do mojej. Wyjeżdżam stąd z nadzieją, że będę silniejsza. Przyjeżdżając tutaj byłam w tzw. dołku, wyjeżdżam z siłą, nadzieją i myślą, że jeszcze tutaj wrócę."

więcej »

2010-06-13

Rekolekcje dla narzeczonych

Największym moim odkryciem jest to, że małżeństwo nie musi być nudne, a akt małżeński może być spotkaniem z Bogiem, oraz to, że w drugiej osobie - albo bardziej dzięki niej - widzę swoje wady, to, jaki jestem naprawdę.

więcej »

2010-05-21

Rekolekcje dla rodzin z problemem uzależnienia i współuzależnienia

Na tych rekolekcjach miałem idealne warunki do spotkania się z samym sobą, byłem wręcz sprowokowany do zastanowienia się nad swoim życiem, postępowaniem i tymi brudami, które chowałem gdzieś głęboko myśląc, że ich nie ma....

więcej »

2010-05-17

Rekolekcje dla narzeczonych

Dowiedziałam się  od osoby duchownej, że małżeństwo jest darem samym w sobie, który pielęgnowany na codzień owocuje uczuciem wzrastającej miłości.

więcej »

2010-05-03

Rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw

"Skorzystałem z zaproszenia Pana Boga i nie zawiodłem się. Teraz wiem, że bardzo mnie kocha. Powierzyłem Mu całe swoje życie. Nie wiem czy będzie łatwo, ale chcę być z Nim szczęśliwy.... ."

więcej »

2010-04-29

Konferencja dla liderów ILI

"Był to czas przebywania wśród osób czerpiących radość z wiary w Boga, zafascynowanych Jezusem oraz możliwością refleksji nad własnym życiem".

więcej »

2010-04-18

Razem jako zespół

"Rekolekcje pozwoliły mi na nowo spojrzeć na sakrament małżeństwa jako dar, łaskę, ale też przede wszystkim trudne zadanie, które Pan Bóg przed nami postawił."

więcej »

2010-03-10

Rekolekcje dla uczniów Społecznego Gimnazjum w Chorzowie 08 - 10.03.2010

"Moim największym przeżyciem jest niesamowite przybliżenie do Boga. Uwierzyłam, że On istnieje. Podczas tych rekolekcji pokazał mi to nieraz."

więcej »

2010-02-07

Świadectwo 10%

Zaczęliśmy regularnie oddawać 10% wszystkich wpływów. Cele które mogliśmy wspierać same się pojawiały. Oddaliśmy nawet 10% oszczędności, które gromadziliśmy z nadzieją zdobycia własnego mieszkania.

więcej »

2010-01-23

Wychowanie dzieci

"Zrozumiałem, że wychowywanie powinno zaczynać się od budowania miłości między małżonkami. Tylko kochający się wzajemnie żona i mąż mogą zbudować podstawy do wychowywania dzieci...."

więcej »

2010-01-02

Noworoczna Oaza Modlitwy 2009/2010 27.12.2009 - 02.01.2010

"Tutaj bardzo konkretnie powiedział mi, że On chce bym oddał Mu wszystko, bym stawał przed Nim każdego dnia w gotowości serca, bym szukał Go w każdej chwili mojego zycia, bo to co mam, jest Jego darem. (...) Głęboko wierzę, że ten czas, to czas przełomowy dla mojego życia..."

więcej »

2010-01-01

ŚWIADECTWO KASI

Moi rodzice się rozwiedli jak miałam 6 lat. Tata przez bardzo długi okres mojego życia nie miał ze mną kontaktu. Myślałam - jeśli tata mnie nie kocha to co tam dopiero „ten niby Bóg, którego nie widać nie słychać, który jest tak daleko”.

więcej »

2009-12-13

Rekolekcje dla narzeczonych 11 - 13.12.2009

„Szczególne odkrycie to takie, że jesteśmy dla siebie. Jesteśmy razem, ale to czy będziemy, zależy od nas,  związek to droga, to praca nad sobą….”.

więcej »

2009-12-06

Bądźcie Płodni

dziękujemy za nie pozostawienie nas samych z tym cierpieniem, możemy liczyć na Wasze zrozumienie i modlitwę

więcej »

2009-11-29

Związki niesakramentalne 2009-11-29

Do wczoraj miałam jeszcze za złe, że musiałam „przystępować” z moim dzieckiem do sakramentu I Komunii Świętej (u nas w parafii jest zwyczaj, że rodzice przystępują razem z dzieckiem). Dzisiaj przystępując do stołu Pańskiego po błogosławieństwo zrozumiałam, że wtedy dostałam błogosławieństwo ale tego nie doceniłam.

więcej »

2009-11-15

Moja dusza została uleczona.

Zanim przyjechaliśmy na rekolekcje do Koniakowa często miewałam takie jakby spadki dobrego nastroju. Nie była to depresja, ale takie bardzo melancholijne załamania nastroju. Najprawdopodobniej, jak ja uważam, było to spowodowane urodzeniem dzieci i zostaniu wraz z nimi w domu, przez co zostałam uznana przez znajomych za staroświecką i nie rozwijającą się.

więcej »

2009-11-15

Asia Wacławczyk

Często miewałam takie jakby spadki  dobrego nastroju, nie była to depresja, ale takie bardzo melancholijne załamania nastroju. Najprawdopodobniej,  jak ja uważam, było to spowodowane urodzeniem dzieci i zostaniu wraz z nimi w domu...

więcej »

2009-10-24

Rekolekcje ewangelizacyjne dla Małżeństw 23 - 25.10.2009

Był to czas darowany od Boga w momencie, kiedy w moim życiu zdarzyła się tragedia rodzinna. Mogłam odskoczyć od smutku i łez , zaczerpnąć energii, pobyć z uśmiechniętymi ludźmi. Pogodzenie się z tragedia to wielkie przeżycie tych rekolekcji.

więcej »

2009-09-28

Żony w separacji i po rozwodzie

Pobyt tutaj pozwolił mi utwierdzić się w obranej drodze życia w wierności ślubom małżeńskim, a dyskusje w grupach pozwoliły na lepsze zrozumienie swojej sytuacji. (Zob. blog)

więcej »

2009-06-21

Narzeczeni 21.06.2009

Rewelacyjny kontakt! Bez owijania w bawełnę, powiedziane to, co trzeba! Temat seksu, który być może w innym przypadku wywołałby zażenowanie, został przedstawiony dokładnie, jasno, a jednocześnie z humorem, ciekawie. Konferencje wiele mi dały wyjaśniły. Wielkie Bóg zapłać za nie!

więcej »

2009-05-24

Marek Makowski

Na dzień dzisiejszy jem wszystko! Cieszymy się każdym kolejnym dniem. Nawet nie wiecie, jak po tylu latach może smakować pomidor! Panie, dziękuję Ci za smak pomidora :-)

więcej »

2009-05-03

Wiesława Baszak

Byłam na przyjęciu u Boga Ojca (to moje słowa), była tam wspaniała rodzina, gdzie nikt się nie kłócił, nie słyszałam, żeby ktoś z rodziców mówił podniesionym głosem do dzieci, a było ich dużo…

więcej »

2009-04-19

Razem jako zespół 17 - 19.04.2009

Konferencja pozwoliła mi na patrzenie na nowo na nasze małżeństwo, zapaliła mnie do troski o małżeństwo, do modlitwy za męża, do wspierania go.

więcej »

2009-03-08

Ankiety - Związki niesakramentalne 06 - 08.03.2009

Zobaczyłam siebie w prawdzie i w końcu uporałam się z moim związkiem niesakramentalnym (mamy dzieci, chciałam zostawić męża, że tak będzie lepiej). Wyjeżdżam pełna nadziei i bez pretensji do siebie, że tak źle rozegrałam kiedyś swoje życie (przysięgałam nie kochając). Brakowało mi Komunii Świętej ale to już tak będzie. Poczułam się spełniona z Jezusem i mężem – to bardzo rzadkie chwile.
Warto przyjechać, bo zrozumiałam, że nie jestem wykluczona z Kościoła.

więcej »

2009-03-01

Wychowanie budowaniem miłości 22.02 - 01.03.2009

Największym przeżyciem była modlitwa małżeńska, gdzie przed Panem Jezusem i innymi mogłem wyznać swoją miłość, podziękować swojej żonie, przeprosić ją. Wtedy serce wali jak dzwon, ręce spocone i można wylać wszystkie uczucia z głębi serca. Po tej modlitwie czuję więź naszych ciał i ducha, to, że jesteśmy jednością, że zrastamy się razem a nie obok siebie. Mogę powiedzieć, że to jest miłość.

więcej »

2009-02-17

Jola i Andrzej Kucharscy 2009-02-17

chcielibyśmy jednak złożyć świadectwo będące efektem działania Ducha Świętego wobec pewnej rodziny z Radomska, nie będącej na tych rekolekcjach... 

więcej »

2009-02-16

Wychowanie dzieci 16 - 22.02.2009

Dobrze robi doświadczenie, że inni borykają się z tymi samymi trudnościami, ale i to, że są jeszcze wierzący rodzice.

więcej »

2009-02-15

Ankieta „Akt małżeński” 09 - 15.02.2009

Zacząłem z większym zrozumieniem patrzeć na współżycie, jako budowę więzi z moją żoną. Bardziej rozumiem znaczenie okresu ... wstrzemięźliwości seksualnej oraz dostałem wartościowe uwagi jak lepiej przeżyć ten okres.

więcej »

2009-02-10

Proroczy sen

Wywodzę się z rodziny, w której wiara traktowana była tradycyjnie. Rodzice twierdzili, ż życie to życie, a wiara to wiara… i bardzo dobrze wychodziło im nie mieszanie tych dwóch sfer. Są bardzo niezgodnym małżeństwem, nie umieli ze sobą nigdy rozmawiać, pracować, odpoczywać, w ogóle przebywać, bo bycie razem kończyło się sprzeczkami i wojnami. Przekazywali nam dzieciom (mam troje rodzeństwa) bardzo zły model małżeństwa. Od młodych lat żyłam w przekonaniu, że ja na pewno nie wyjdę za mąż, bo dziękuję za takie życie we dwoje. Byłam zrażona i uprzedzona.

więcej »

2009-02-10

Bombardowanie Bogiem

Wychowałem się w rodzinie, która daleko była od Kościoła. Modlitwy uczyła mnie prababcia. Na religię uczęszczałem tylko w II klasie i wówczas po raz pierwszy przyjąłem Pana Jezusa do swego serca. Później rzadko korzystałem z sakramentów i kiedy w wieku 18 lat przystąpiłem do sakramentu pokuty to nastąpił w moim życiu długi okres, kiedy całkowicie zaniechałem spowiedzi, rzadko chodziłem do kościoła, nawet w wielkie święta.

więcej »

2009-02-10

Traciłam przytomność

Od kilku lat zdarzały mi się dziwne przypadłości. Bez konkretnej przyczyny, najbardziej nieoczekiwanym momencie traciłam przytomność. Próbowałam ten stan zdiagnozować, lecz mimo specjalistycznych badań nie udało znaleźć się przyczyny tych zaburzeń.

więcej »

2009-02-10

W naszym małżeństwie działo się źle

Często zastanawiam się jak wyglądałoby moje życie duchowe, gdybym nie znalazła się wraz z moim mężem w Domowym Kościele. Z perspektywy przeżytych lat mogę stwierdzić, że moja droga do Boga była dość kręta. W dzieciństwie moi rodzice przekazali mi wiarę w sposób dość ogólnikowy, bardziej oparty na tradycji niż prawdziwym przeżywaniu Boga.

więcej »

2009-02-10

Żona - największy i najtrudniejszy dar

Z perspektywy czasu muszę przyznać, iż Bóg poprzez innych ludzi zawsze był przy mnie. Zacząłem spotykać Go na pielgrzymkowych szlakach do Częstochowy - najpierw krótkich, później długich 10-cio dniowych. Tam zobaczyłem życie wiary i otrzymałem światło Ducha Św., który pokazał Boga żywego i radosnego.

więcej »

2009-02-10

Książę z Bajki

Był to początek mojej pracy katechetycznej. Byłam wdzięczna Bogu za powołanie, czułam się wyróżniona. Pan Jezus był u mnie na pierwszym miejscu. I nagle zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Był to „książę z bajki ”- wyśniony, wymarzony. Dla niego zostawiłam chłopaka, z którym planowaliśmy małżeństwo.

więcej »

2009-02-10

Wychowałem się w rodzinie świadków Jehowych

„Chce powiedzieć wszystkim, Jezus zbawił mnie” to słowa jednej z pieśni. Tak się stało w moim życiu i chcę to opowiedzieć.

więcej »

2009-02-08

ORAR II stopnia 04 - 08.02.2009

Po raz pierwszy usłyszałem świadectwo mojej żony Danusi. Wiem ile ją to kosztowało, aby przelac na papier i w końcu wypowiedzieć to, co Bóg przez działanie Ducha Świętego w jej życiu zmienił a obecnie zmienia w naszym wspólnym. Romek

więcej »

2009-02-02

Asia i Andrzej z Gdyni

Trzy lata temu we wrześniu postanowiliśmy się udać do kliniki leczenia niepłodności mieszczącej się w Gdańsku, która w swojej bogatej ofercie miała również metodę In vitro.  

więcej »

2009-01-30

Sławomir i Małgorzata Tomczak 2009-01-30

Od 14 lat jesteśmy małżeństwem. Od początku ślubu chodziliśmy do Kościoła. Dziś wiemy, że Bóg był obecny w naszym życiu, ale nie działał, bo to my działaliśmy po swojemu,

więcej »

2008-11-30

Związki Niesakramentalne 2008-11-30

Nie możemy w pełni korzystać z dobrodziejstw Mszy św., ale mogę być ufna w miłosierdzie Boże. Wyjeżdżam z tych rekolekcji pełna wiary, nadziei na lepsze jutro.

więcej »

2008-11-11

Komunikacja małżeńska „Obdarowani” 07 - 11.11.2008

Mam zbyt małą wiedzę, by samemu umieć rozwiązywać problemy małżeńskie. Rodzina nie przygotowała mnie dostatecznie do małżeństwa – stąd moje problemy we wzajemnych relacjach.

więcej »

2008-10-31

Maturzyści z Istebnej 30 - 31.10.2008

Świadectwa - FRAGMENTY ANKIET

więcej »

2008-10-26

Rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw 24 - 26.10.2008

Te rekolekcje były dla mnie okazją do przemyślenia obecnej sytuacji w naszej rodzinie. Dialog z żoną był bardzo owocny. Widzę, że potrzebowaliśmy tego, aby usiąść i w prawdzie przed sobą. Nasze wzajemne relacje i nasze obowiązki wobec dzieci wymagają dalszego sprecyzowania, uzgodnienia i realizacji z konsekwencją. Wiele dowiedziałem się o mojej żonie ale także o problemach i oczekiwaniach innych rodzin. Jacek

 

więcej »

2008-10-12

Bierzmowańcy z Ćwiklic 10 - 12.10.2008

Świadectwa - FRAGMENTY ANKIET

więcej »

2008-09-19

Boża miłość obficie rozlała się w sercach naszych 2008-09-19

Pojechaliśmy trochę zmęczeni, trochę niepewni, przekonani jednak, że to dobra droga. Wróciliśmy przeniknięci potęgą Bożej Miłości, urzeczeni obecnością Tego, przez Którego Dobry Ojciec swoją Miłość okazał najdoskonalej, oddani do końca Chrystusowi - Naszemu Panu i Zbawcy. Wróciliśmy z drżącym ciałem i rozpalonym sercem.

więcej »

2008-09-14

Uzależnieni i Współuzależnieni

To moje pierwsze spotkanie z rekolekcjami. Początek był dla mnie trudny. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie Wspólnota Rodzin i ich modlitwa i błogosławieństwo dla nas. Bardzo dziękuję za rozmowę i spowiedź. Wyjeżdżam pełna nadziei na lepsze jutro. B. H.

 

więcej »

2008-06-22

Duchowość Małżeńska 22 - 25.05.2008

Świadectwa - FRAGMENTY ANKIET

więcej »

2008-04-06

Dni Skupienia dla związków niesakramentalnych 04 - 06.04.2008

Dziękuję, że jest podejmowany temat życia w takim związku…

więcej »

2008-03-15

Narzeczeni 2008-03-15

Na spotkaniach z małżonkami dowiedziałam się dużo ważnych rzeczy z których wcześniej nie zdawałam sobie sprawy. Pomogły mi one zrozumieć pewne zachowania mojej drugiej połówki, co na pewno zaowocuje lepszą komunikacją w naszym wspólnym życiu.

więcej »

2008-02-10

Wychowywanie budowaniem miłości 04 - 10.02.2008

Rekolekcje te zmieniły mnie bardzo. Zaczynając od tego co dostrzegam teraz (znacznie łatwiej rozpoznaję uczucia dzieci i żony), poprzez to co myślę: wysoko cenię komunikowanie uczuć w budowaniu relacji międzyludzkich (wcześniej nie doceniałem tego, ale miałem też trudności z tym), a kończąc na umiejętności słuchania i mówienia do dzieci. Myślę, że setki przykładów, które usłyszeliśmy – oprócz tego, że poruszały (a często wzruszały – i to głęboko) będą przypominać w podobnych sytuacjach stosowane zasady. Najbardziej wdzięczny jestem za dar modlitwy ze wspólnotą z Koniakowa.

więcej »

2008-01-18

Komunikacja małżeńska

Lepsze poznanie siebie i współmałżonka, umiejętność nazywania potrzeb, oczekiwań, emocji w celu nazwania ich, wypowiedzenia i świadomego radzenia sobie z nimi

 

więcej »

2007-12-16

Narzeczeni

więcej »

2007-09-16

Narzeczeni

więcej »

2007-06-17

Duchowość małżeńśka

W czasie modlitwy małżonków zrozumiałam, jak bardzo kocham mojego męża, jak jest mi bliski.

więcej »

2007-05-13

Narzeczeni 2007-05-13

więcej »

2007-05-06

Ewangelizacyjne dla małżeństw

Chociaż jesteśmy starszym małżeństwem, bardzo podobały mi się młode małżeństwa rozmodlone, razem z małymi dziećmi.

więcej »

2007-03-18

Narzeczeni 2007-03-18

więcej »

2007-03-18

Związki niesakramentalne

Panie Boże, znowu jestem bliżej Ciebie, ale wiem, że jeszcze bliżej muszę się przybliżyć do Ciebie. Adolf

więcej »

2006-10-08

Związki niesakramentalne

Rekolekcje, które się odbyły dały mi dużo wiary w Boga, a przyznam się, że ta wiara była trochę mniejsza, ze względów jakimi Kościół darzy związki niesakramentalne. 

więcej »

2006-06-11

Narzeczeni 2006-06-11

zaczęliśmy zwracać uwagę na to jak rozmawiać, jak mówić...

więcej »

2005-12-04

Narzeczeni 2005-12-04

więcej »

2005-09-25

Narzeczni 2005-09-25

więcej »

0000-00-00

więcej »

Oglądaj nasz kanał na YouTube

W sumie odwiedzin:
Dzisiaj:

Newsletter: