Dom rekolekcyjny EMAUS
w Koniakowie

Przed Nami Małżeństwo - kurs dla narzeczonych

24 - 26 Marzec

Rekolekcje prowadzi Dagmara i Jakub Czernik

Kursy PNM odbywają się w 7 miastach Śląska oraz wyjazdowo w domu Emaus (Koniaków).

Są 2 formy nauk: weekendowe i cotygodniowe (6 spotkań). Weekendowe trwają 2 dni (po ok. 7 godzin). Narzeczeni słuchają konferencji oraz pracują ze sobą warsztatowo.  W ramach kursu przeżywamy wspólną modlitwę oraz Eucharystię (na zakończenie). Na końcową Mszę Świętą zapraszamy również rodziców narzeczonych. Narzeczeni otrzymują odpowiednie zaświadczenia z ukończenia nauk przedmałżeńskich. Warunkiem przyjęcia na kurs jest potwierdzenie udziału na wszystkich zajęciach. Po kursie, narzeczeni są zobowiązani do 3 wizyt w poradni życia rodzinnego. Ponieważ w czasie weekendu jest okazja do spowiedzi, Eucharystia oraz modlitwa narzeczonych nauki zawierają w sobie dzień skupienia.

Koszty. Narzeczonych uprzejmie prosimy o ofiarę wysokości 290 zł (od pary). W tej kwocie są posiłki (lunch), kawa/herbata oraz materiały. Chcemy jednak, aby te koszty nie były dla nikogo przeszkodą w uczestnictwie, dlatego jest możliwe indywidualne podejście do tematu.

W każdym ośrodku kurs jest realizowany jest ten sam program (na zasadzie franczyzy).

TEMATY ZAJĘĆ

 1. Boże cele dla małżeństwa
 2. Boży plan dla małżeństwa
 3. Przyjęcie i akceptacja współmałżonka, jak daru od Boga
 4. Opuszczenie ojca i matki
 5. Połączenie męża i żony
 6. Relacja seksualna. Więź
 7. Małżeństwo – Krucha więź
 8. Przeźroczystość
 9. Boża moc dla małżeństwa – sakrament
 10. Pomnażanie Bożego dziedzictwa
 11. Mądra miłość

  Zapisy przez formularz:
  https://przednamimalzenstwo.pl/przed-nami-malzenstwo/zapisz-sie/?course=30031

Kontakt / Zgłoszenia:

Zapisy przyjmuje:

Dagmara i Jakub Czernik

Telefon:

J: 886 430 393 lub D: 886 430 395

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Dom Rekolekcyjny Kościoła Domowego Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, siedziba: 43-474 , Koniaków 290.